BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2010-03-10 15:36

P&A santykis su muzika

Į komentarus

Kiekvienas žmogus turi vienokį ar kitokį santykį su muzika. Vieni yra pasyvūs klausytojai, kiti šiek tiek domisi, žino keletos dainorėlių pavardes, gali pasakyti ką mėgsta. Treti yra iš plačiagerklių savamokslių muzikantų giminės (kaip aš), kur daina, atliekama įvairiomis formomis, pritariant arba ne įvairiems instrumentams, yra neatsiejamas pasilinksminimų ir artimųjų susibūrimų priedas.

Galvojant apie patį pirmą santykį su muzika, prisimenu rekomendacijas dainuoti savo pilvui ir groti jam klasikinę muziką. Ruošiausi taip padaryti, tačiau taip ir neprisiruošiau. Visgi matant klausytojo akis dainuoti gerokai maloniau.

Gimus P&A vieną dieną pajutau norą, kad jie taip pat turėtų kokį nors santykį su daina. Noras gerokai sustiprėjo kartu su P&A pilvo diegliais į ketvirtą jų gyvenimo savaitę. Pradėjome vakarais labai garsiai klausytis džiazo, šokti ir garsiai niūniuoti ant viršaus tiesiai iš galvos plaukiančią, džiazo ir dviejų burnų klyksmo įkvėptą, melodiją.

Vieną gražią dieną (nepamenu, bet tikriausiai švietė saulė) pilvo diegliai baigėsi. Klykimas - ne. Tik to klyksmo pobūdis pasikeitė. Dabar rėkia į akis ir akivaizdžiai bando parodyti: linksmink mane. Pirmiausiai buvo bandymas grasinti, kad į tokią plačiai pravertą burną atskris varna ir prikakos. Netgi turiu namie tokį dailų paukščio paveikslėlį, nešdavau tai P, tai A parodyti kaip atrodo varna, kad mano pasakojimas skambėtų įtikinamiau. Kurį laiką padėdavo, tačiau P&A tėtis uždraudė taip kalbėti, idant įvarysiu jiems paranojišką paukščių baimę. O ką? Nematau nieko tame baisaus, gi nėra bjauresnio prisiminimo, kaip varna ar balandis apkakoja palto petį. Valosi žiauriai prastai ir visi supranta kas tai yra. Sugalvojus kuriam nors iš P&A laikyti kanarėlę, taip pat labai nepergyvensiu, jeigu taip nenutiks dėl to, kad jos bijos. Atsiprašau visų šių gyvunėlių fanų, tačiau niekada nesupratau žuvyčių ir kanarėlių laikymo prasmės ir malonumo.

Taigi, nuo grasinimų varnomis buvau priversta grįžti prie dainos. P arba A pradėjus rėkti, mane visada apima nenumaldomas noras daryti ką nors čia ir dabar, kad tai kuo greičiau baigtųsi ir jie būtų patenkinti. Tokiu būdu labai greitai gimė trumpa ir paprasta dainelė kiekvieną kartą vis kita melodija (paprastai iš giminės balių repertuaro), kurios žodžiai: Algis Algis viens du trys arba Pranas Pranas viens du trys. Arba Pranas Algis viens du trys. Kadangi P&A rėkia gana dažnai, dainelė yra dainuojama begalybę kartų per dieną ir gana garsiai. Bent jau garsiau nei rėkia P&A. Galvoj vis sušmėžuodavo mintis, kad reiktų labiau edukacines daineles dainuoti, bet iš kitos pusės galbūt jie anksčiau išmoks skaičiuoti (kas tiesa tik iki trijų…)? Arba bus žymūs matematikai. Už šitą dainelę mane vėl išbarė P&A tėtis, bet kai išgirdau per savo poilsio minutę mirkdama vonioje kaip jis truputį gal nedrąsiai (reikia tiesiog garsiau), bet atlieka tą pačią matematikų dainelę, nutariau, kad nėra ji tokia jau ir bloga. Svarbu, kad padeda.

Visgi vaikai auga ir muzikos jų gyvenime turi daugėti. Prisiminiau apkerpėjusią ir seną kaip pasaulis dainelę, kurią tikriausiai pačią pirmą tėveliai savo vaikučiams sudainuoja arba bent jau pačią pirmą bando išmokyti atlikti patiems. Taigi, pasisodinu P&A prieš save ir dainuoju: du gaideliai, du gaideliai, baltus žirnius kūūūlėėė. P&A tėtis ateina pasibaisėjęs ir sako: kodėl tu dainuoji jiems zekų dainą? Kas iš jų išaugs? Du gaideliai? Tiksliai, gal geriau tegul būna matematikai.

Vieną dieną gimė labai nebloga ir paprasta dainelė su daugiau žodžių, netgi P&A tėtis ją mielai dainuoja neįžvelgdamas jokių moralinių ir psichologinių bėdų, blogų poveikių ar kitokių vaikų psichikos žalojimų:
Išėjo Pranukas į mišką, išėjo Algiukas į mišką.
Išėjo Pranukas, išėjo Algiukas, išėjo visi vaikai į mišką.
Nušovė Pranukas pelėdą, nušovė Algiuklas pelėdą.
Nušovė Pranukas, nušovė Algiukas, nušovė visi vaikai pelėdą.

Ir taip toliau, įtariu visi žinote kuom baigiasi šita dainelė apie Pranuko ir Algiuko medžioklės nuotykius. Nors geriau pagalvojus, šitas kūrinėlis turėtų būti draudžiamas nepilnamečių apsaugos įstatymo.

Neseniai nutariau, kad reiktų ir dieną kokio tai triukšmo, kad P&A dar labiau susigaudytų kada yra diena (šviesa + muzika) ir kada yra naktis (tamsa + P arba A zyzimas + tėčio ir/arba mamos knarkimas). Pasiėmiau pultelį, suradau mygtuką „tuner” ir paspaudžiau. Beveik niekada šituo mygtuku nesinaudoju, taigi kai pasigirdo muzika nutariau, kad ta, kuri groja, mums labai tiks (nelabai moku nustatyti radio stotį ir išsaugoti, jeigu taip tiesą pasakius). Taigi, kas dieną klausomės TOS radio stoties. Dainos lietuvių ir užsienio atlikėjų, beveik visos gana seniai sukurtos, todėl nemažos dalies iš jų žodžius aš žinau ir galiu dainuoti ant viršaus. Kartą pusę devintos ryto išgirdau grojant:

Vėl prie stalo susėsime tyliai,
Prisipilsim taures sklidinai

Ir išgersim už tuos, kuriuos mylim
Ir už tuos, kur mylėjom kadais.

Pagalvojau, kad kažką gero šita radio stotis vis gi turi. Kartais pagaunu save sekant kada praneš pavadinimą, tik vis nesugebu išgirsti. Pradedu įtarti, kad čia transliuoja koks išprotėjęs kaimynas, kuriam nusibodo mano dažnai ir garsiai atliekama matematikų daina.

Vieną vakarą P&A tėtis garsiai pasvarstė, kad jam mama dainuodavo lopšines ir tai buvo labai miela. Pagalvojau, tikrai neblogas žmogus gavosi, matyt tos lopšinės davė ką nors gero. Susiradau internete lopšinių radiją. Mane šis radijas veikia tikrai labai puikiai, kad paveiktų P&A reikėjo gerokai padidinti garsą.

Vieną vakarą A buvo neramus, taigi nutariau vietoj matematikų dainelės padainuoti tuo metu skambančią tikrai gražią ir švelnią lopšinę, kurios žodžiai tokie:

Užsimerk ir miegok,
Sapnas tuoj ateis,
Apkabins tave.

Užsimerk ir miegok
Niekas netrugdys,
Pasakėlė tavo delne.

Sapnas tau atneš
Paukščius kalnuose,
Miegančias žvaigždes,
Vėją laukuose.

Ir gražias dainas,
Kurias kasdien dainuoja tau mama,
M-m…

Dainuojant šitą dainą A nustojo verkti, bet akys pasidarė kaip du guzikai. Žinant dainos žodžius mane pradėjo imti toks isteriškas juokas, kad lopšinė gavosi dainavimo ir garsaus žvengimo mišinys. P&A tėtis pasižiūrėjo šiek tiek priekaištingu ir truputį besijuokiančiu žvilgsniu, tik jau nieko nebesakė… A užmigti padėjo :)

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (3)

Rašyk komentarą