BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2015-05-12 12:13

Vakarinis ritualas

Į komentarus

Užgyvenau tokią trijulę: penkių su puse A ir P plius beveik 8 mėnesių O.

Kartais su jais būnu viena. Žmonės į mane žiūri su lengva užuojauta, tačiau aš tyliai sau į ūsą kikenu, kad toks sodrus, stiprus ir emociškai įkraunantis laikas su šitokia trijule jiems paprasčiausiai nepažinus. Ar būna nelengvų momentų? O taip. Pavyzdžiui, vakare visiems nueiti miegoti, kai vadas tik vienas. Kadangi mano svajonės, reikalaujančios išlaidų, man yra svarbiau nei full time auklė, tenka kartais suktis ties tokia, kaip čia pasakius, nervų stiprybės išbandymo riba.

Taigi, trys vienetai. Vakaras. Vienas vienetas supasi kėdutėje ir ką nors krapšto, du vienetai žaidžia… Nežinau ką jie ten žaidžia, bet tai skamba ir atrodo kaip karo bei olimpinių žaidynių mišinys. Pirmas gongas: aš pedagogišku balsu pranešu, kad už 10 minučių mes eisime praustis. Niekas nereaguoja. Vienetas kėdutėje pradeda muistytis, einu pakalbinti ir pradžiuginti. Bedžiugindama matau, kaip sustumiamos lovos, iš švarios baltos patalynės konstruojamas bunkeris, į bunkerį tempiami vaikiški dulkių siurbliai, vaikiška virtuvėlė, didelis puodas ir mano batai! Antras gongas skamba jau griausmingu balsu, nes kitaip manęs paprasčiausiai nesigirdi: eisim praustis po penkių minučių, viską turit suspėt sutvarkyt. Mažą vienetą nunešu į lovytę, prisuku muzikinį žaislą. Sėkmė - susidomėjo. Einu į apačią, tyliai burbuliuodama ardau bunkerį, sukeldama absoliutų nusivylimą: ką jau?! Praustis ir miegoti?! Nu maaaaamaaaa. Kol viską išardau, vis primindama, kad mes kartu tvarkomės, mažam vienetui jau viskas nusibosta, besitreniruojant visaip vartaliotis nepatogioj pozoj užstringa ir rėkia. Tuo tarpu du vienetai besitvarkydami jau žaidžia mašinėlėmis ir spardo kamuolį vienu metu. Karo vado balsu liepiu eiti praustis: valot dantis, prausiat veidus ir rankas. Kad nagai blizgėtų, dantys neišbyrėtų, viską patikrinsiu. Pristumiu kėdę prie kriauklės, uždedu dantų pastos ir tvirtu žingsniu einu raminti mažo vieneto. Pakeičiu sauskelnes, pašildau pieną, nusišypsom viena kitai, užgesinu šviesą. Valgo ir tyli. Sėkmė. Iš vonios klyksmai. Atidarau duris, maaaaaamaaaaa mane mušė, o mane mušė labiau, o manęs neatsiprašė, o manęs atsiprašė, bet nenuoširdžiai. Gerai. Ommm. Kol aiškinamės santykius, mažas vienetas pradeda snausti. Tyliai tylutėliai einam skaityti pasakos. Tik pradėjus mažas vienetas dėl miego apsigalvoja. Padarau pertrauką, nueinu raminti. Po trečio karto atsinešu, du vienetus sukišu į vieną lovą, rėkiantį vienetą į kitą ir apkraunu žaislais. Žaislus pajudinu, skaitau, padeda trumpam, mažą vienetą pasidedu ant kelių, skaitau, padeda trumpam, įdedu į kėdutę pasisupti, padeda trumpam, tada sakau: viskas vyrai, turim būt komanda. A pasisiūlo pasupti, P pabarškinti barškalu ir skaitom toliau. Besijuokdami sėkmingai įveikiam dvi pasakas. Užgesinu šviesą. Pažadu, kad tuoj ateisiu pagulėti šalia kiekvieno, tai ypatingai svarbus ritualas be jokių išlygų. Nunešu mažą vienetą ir supu. Supu supu supu. Užmigo. Nusileidžiu pas kitus du. Paguliu šalia vieno, pakalbam apie meilę, apie tai kas ką darželyje mušė, apie atostogas ir apie tai, kokių dovanų norisi gimtadienio proga, kuris bus po gero pusmečio. Guluosi šalia kito - miega. Per miegus apsikabina. Man ašara nurieda, nebespėjau… Dar apklostau abu, nueinu pažiūrėti į mažo vieneto miegą. Tada nueinu į vonią, užsidegu šviesą ir tyliai, lėtai, ramiai, net slunkiškai atsisėdu. Užsimerkiu.

Aiškiai suprantu, ką reiškia spengianti tyla. Nes ji iš tiesų spengia. Aš girdžiu. Stipriai trūkčioja viena akis.

Staiga į mano spengiančią tylos oazę įsiveržęs vėlai grįžęs artimas skubėdamas miegoti energingai ima valytis dantis ir sako: žinai, o tu visai neskaitai grožinės literatūros, tau ką, neįdomu?

Trūkt. Trūkt trūkt.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (4)

 •   Edita
  2015-05-12 13:28

  Ojei kaip viskas pažįstama ir labai linksma :)
  Skaityti, žinoma, daug linksmiau nei dalyvauti tokiam pižamu vakarelyje. Nors gal ir ne :)
  Man labai padėjo, kai kartã po visiško ignoravimo (tu ignoravimu, zinoma, buvo ne vienas kartas) kai jau visi privalomi darbai buvo padaryti ir vaikai jau laukė savo pasakos, aš ramiai pareiškiau, kad pasakoms skirtà laikà jie jau išeikvojo bėgiojimui nuo manès ir kitiems dalykams. Aišku, Buvo ašarù ir pykčio, bet kità vakara jau viskas sklandžiau ėjosi. Sėkmės.

 • Šitas metodas buvo irgi išbandytas, bet paskui aš taip stipriai save griaužiu bežiūrėdama į tuos nusiminusius vaikus, kad tris dienas atsigaut negaliu. Tai kažkaip ėmiau ir mečiau bausti pasakų nebuvimu. Susitariam kažkokiais tai stebuklingais būdais :)

 •   Jolkapciolka
  2015-05-12 15:56

  Tik ka uzmigdziau du vienetus pietu miego… taip, taip pietu miego :)
  Du vienetai - 2,10 men ir 10 men :)
  Lafa, ramybe tik negaliu niekur iseiti, nes du vienetai geba nusiristi nuo lovos, net esant apsaugom… vis tiek lafa :)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 •   Edita
  2015-05-12 22:27

  Mane irgi sazine grauzia. Cia jau krastutine priemone. Bet Sakoma, kad gerai istreniruota sazine, niekuomet negrauzia savo seimininko. Tai as ja kartais treniruoju… :)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyk komentarą