BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2015-06-10 22:50

Skubios atostogos

Į komentarus

Kažkur save ėmiau ir pamečiau. Tarp skubėjimo, strategavimo, tarp bandymų susikaupti ir būti gera mama, būti gera drauge, gera dukra, gera buvusia žmona, gera artimąja ir dar milijonas įvairiausių vaidmenų, kuriuose aš sau liepiu būti gera. Pamečiau save tarp to, ko visi tikisi ir ko noriu aš. Tarp dar krūvos papildomų dalykų, kuriuos darau, bet daryti nenoriu. Tačiau darau, o amžinybę trunkantis klausimo nekėlimas “kodėl?” staiga pačiumpa ir pritrėškia prie sienos neperspėjęs.

Kai šiek tiek pradeda drebėti kojos tvirtai moteriai, kuri ant savo pečių laiko žemę kaip tie trys drambliai (jie bent jau buvo tryse), tada skubiai reikia imtis priemonių. Ko nors imtis. Bet ko.

Lengva ranka krūvelę savo vaidmenų nubraukiau. Padovanojau du vaikus porai savaičių seneliams ir pasičiupus O atidūmiau čia, kur aš visada girdžiu pati save. Nida. Mano ramybės uostas.

Atvažiavus visi neaiškūs nerimai, nervai, jauduliai ėmė ir nurimo. Iš karto. Nueinu net nejausdama po dešimt kilometrų kasdien. Trumpam sudrumsčia tuščią galvą O ritmas – pavalgyt, pasupt, pamiegot – tik jis labiau net nedrumščia, o ramiai, organiškai įsilieja į staiga visa savo didybe užgriuvusią tylą.

Kiek vis dėlto trunka sekundė? Jos taip greitai lekia, kai gyveni “privalau” ritmu. Ir pasidaro tokios pastebimos, kai per sekundę pajauti vėjo pūstelėjimą per nosį, šapo bakstelėjimą į koją arba saulės netikėtą blyksnį. Užsimerki per sekundę. Ir pastebi.

Išgrynintas laikas, išgrynintos juslės, išgryninta galva. Kokio didumo prabanga visa tai tapo taip nejučia. Gyvenimas bėgant iš savęs užtruko daugybę nepastebėtų, nepajaustų, nesuskaičiuotų sekundžių. Savo noru. Tikint ir kitus įtikinėjant, kad taip ir turi būti.

O va jeigu neturi? Kur yra riba tarp visų aplinkui poreikių, kai gali pasakyti nenoriu? Negaliu. Man nepatinka ir taškas. Kol paskubom galvoji, rodosi, kad kodėl gi, visur kur tik noriu, aš gi reguliuoju viską pati. Tačiau kai gyveni kasdien, gyvenimas greitai tave supakuoja ir sureguliuoja pats.

Dabar atostogos, jaučiant kiekvienos ilgos sekundės trukmę, mokausi apgauti gyvenimą ir kartais pasakyti negaliu. Nes nenoriu.

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą