BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2015-05-26 16:08

Laimės revoliucija

Į komentarus

Pats dažniausias klausimas, kurio sulaukiu paskutiniu metu - kodėl tu tokia plona? Nes, savaime suprantama, būdama trijų vaikų mama plona aš neturėčiau būti. Greičiausiai turėčiau susirišusi plaukus skarute kasdieną nuo ryto iki vakaro apkūnia ranka maišyti didžiulį puodą maisto vaikams, vis ištraukdama iš jo įlinkusį samtį ir sriūbtelėdama paragauti ar skanu.
Dostojevskis kadaise sakė, kad grožis išgelbės pasaulį. Nežinau kaip su visu pasauliu, bet asmeninį nuosavą pasaulį išgelbėti tikrai gali. Aš pati visiškai absoliučiai tikiu, kad tvirtas kūnas (ne kaulai atsikišę) informuoja apie gerą savijautą, gražūs drabužiai, geras maistas, pozityvus mąstymas, netgi žodžiai, kuriuos sakai - jie visada turi būti gražūs. Tada visą kūną ir galvą apima nuostabi, pozityvi dermė ir nukritęs ant žemės šaukštelis neturi šansų sugadinti visos dienos.
Ypatingai jautrus momentas yra tapti mama. Tačiau tame visame ypatingume staiga suvoki, kad tu plauni, skalbi, gamini, keliesi naktimis, ne visada nusiprausi, kenti bendravimo stygių, savirealizacijos stoką ir lėtą profesinių žinių garavimą iš galvos. Pridėjus dar nevidonus hormonus, kurie po gimdymo sukelia tikrą revoliuciją galvoje, galima gauti rezultatą pranokstantį didžiausią uraganą. Ir žinot, kas labiausiai padeda tokiose situacijose? Kartoti sau, kad visa tai baigiasi. Hormonai siautėti nustoja, vaikas keliasi naktimis ne amžinai, dantys dygsta ne visą gyvenimą, nemoka pasakyti ko nori taip pat visai neilgai. Visa tai tikrai baigiasi.
O jau kai žinom, kad visa tai baigiasi ir kol to ramiai (na gerai, ramiai neįmanoma, bet vis tiek) laukiam, kodėl gi nepaskelbus sau mažytės laimės revoliucijos? Apie ką? Apie save! Taigi, grįžtam prie Dostojevskio.
Aišku, galima ilgai ir nuobodžiai aiškinti, kad žmogus yra gražus toks, koks yra. Taip, tai yra ab-so-liu-ti tiesa. Tačiau kai važiuoji (kaip aš) į gimdymo namus su plius 26 kilogramais nuo to varianto “gražus toks, koks yra” ir grįžus namo pridedi visus anksčiau suminėtus nesklandumus, tai ką pirmiausiai galima padaryti, jeigu nenori rinktis varianto išprotėti, tai pirmiausiai kuo greičiau grįžti į save. Visom prasmėm. Absoliučiai pozityviai. Man nuo viršsvorio skaudėjo nugarą, tino pirštai, veidas buvo kažkoks didelis, o jame mano akys ir nosis atrodė mažyčiai pasiklydę objektėliai. Veido ovalas tapo labiau panašus į veido j-ovalą. Jaučiausi tikrai blogai. Va todėl mano pirmoji laimės revoliucija tyliai tyliai buvo paskelbta svoriui. Kai pagalvoji, atrodo mirtinai sudėtinga, bet palyginus su visu kitu, kas sėdint namie ir sūpuojant mažą vaiką, galėtų bent teoriškai padaryti tave laimingą, tai gana paprasta. Aš nekalbu apie tai, kad reikia rasti minutę išgerti kavos, užsitepti kremo ant veido ir panašių smulkmenėlių, jų pamiršti tiesiog negalima, čia jokia ne revoliucija, čia smulkūs, privalomi džiaugsmai. Visoj šitoj šeimyninėj mamiškoj košėj turi rasti ir save, kartais tiesiog privalai pajausti absoliučiai egoistišką, gilią, nuoširdžią, atvirą meilę sau.
Pagrindinis klausimas: kaip nevalgyti, jeigu aš noriu? Kaip man nerūkyti, jeigu aš noriu, kaip neiti į lošimo namus, kaip ir vėl neišgerti per daug, kaip būti ištikimam, jeigu žiauriai traukia nusidėti, jeigu aš NORIU. Aš galvoju jeigu nori, tai ir daryk. Tiesiog pokyčių noras turi pasidaryti stipresnis. Supratimas, ką gero duos pokytis, turi būti skaidrus ir aiškus. O čia jau darbas su savo nuostabiomis, stebuklingomis, lanksčiomis ir fantastiškai prisitaikančiomis prie įvairiausių keistenybių smegenimis.
Tačiau jeigu esi nuolatos zyziantis, bumbantis, viskuo nepatenkintas niurzgalius, tai svoris čia nieko bendro su laime neturi. Būsi arba plonas zyziantis žmogus, arba apkūnus zyziantis žmogus. Bambekliai laimės neieško, jie visą savo laiką sugaišta bambėjimui ir pamąstymams apie ką dar pabambėti.

Taigi, pirmiausiai nustokit bambėti, tada išsirinkit savo laimės revoliuciją ir skelbkit sau kuo greičiau!

p.s. jeigu grįžtant prie maisto, neseniai pradėjau čia atskiram skyrelyje kartais žymėtis ir kaupti, kad nepamirščiau, ką skanaus, greitai ir lengvai paruošiamo, suvalgau, jeigu ir jums įdomu, receptų kaupykla čia: http://astam.blogas.lt/tema/receptai

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą